ProjectHolder

Padeda vėžiu sergantiems vaikams

Tai onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms skirtas reabilitacijos ir informacijos centras.

Kodėl reikia?

Kasmet šalyje suserga apie 100 vaikų, apie 20-30 (su vienu iš tėvų) nuolat guli ir gydosi Santariškių vaikų onkohematologijos centre. Jų gydymas trunka mažiausiai pusę metų ir gali tęstis net iki dviejų metų. Visą šį laiką tik vienas iš tėvų gali kartu su sergančiu mažyliu būti ligoninėje. Tuo tarpu kiti šeimos nariai gyvena atskirai, nes galimybių būti kartu nėra.

Todėl šio projekto esmė – ne ligoninės patalpose esantys ir namų aplinką kuriantys namai. Tai atliktų Vaikų onkologijos pagalbos centras (VOPC),  kuris nesiekia pakeisti ar dubliuoti vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ir gydytojų bei kitų specialistų funkcijų. VOPC projektas yra kaip socialinis reiškinys – namai.

Todėl „Mamų unija“ inicijavo VOPC projektą, siekiant pastatyti tiek onkologine liga sergančio vaiko slaugai, tiek šeimos gyvenimui, laisvalaikiui skirtą centrą, kuris padėtų sukurti saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką visai sergančio vaiko šeimai.

VOPC vieta – Vilniaus r.sav., Riešės sen., Vanaginės k. Čia „Mamų unija“ įsigijo 1 ha žemės sklypą (unikalus nr.:4117-0600-0597).

VOPC projektuojamas nuo 2016 m. sausio mėn.

VOPC sudarys:

Šeimos Namai – tai:

 • 10 mini apartamentų sergančių vaikų šeimoms, pritaikytų vaiko slaugymui ir atitinkančių šeimos buitinius poreikius (įrengtos mini virtuvėlės, neįgaliesiems pritaikyti tualetai, drabužinės ir t.t.). Visi apartamentai turės atskirus išėjimus į privačias terasas;
 • 2 iš šių 10 apartamentų atitinks paliatyvios slaugos palatų reikalavimus;
 • Informacinis centras;
 • Bendroji svetainės erdvė, valgomasis ir virtuvė bendriems šeimų poreikiams;
 • 2 žaidimų erdvės, pritaikytos atskiroms vaikų amžiaus grupėms;
 • Skalbykla;
 • Administracinės patalpos.

Reabilitacijos centras:

 • 6 reabilitacinės patalpos, pritaikytos psichologinės, dvasinės, meno, muzikos, šviesos terapijoms;
 • Sporto/ kineziterapijos salė;
 • Baseinas, įrengtas taikant aukščiausio lygio vandens valymo technologijas su neįgaliųjų reabilitacijos įranga.

Šeimos ūkis:

 • Gamybinės patalpos;
 • Oranžerija vaistažolių, daržovių auginimui.

VOPC veikla:

Apgyvendinimas. Šeimos apgyvendinimas vaiko gydymo ir vaikui atliekamų tyrimų metu. Tokiu būdu bus įgyvendinamas šalies Šeimos politikos tikslas – rengti ir įgyvendinti priemones, siekiant, kad būtų sudarytos sąlygos šeimai būti autonomišku, atsakingu, tvirtu, stabiliu, aktyviu ir savarankišku institutu, gebančiu savarankiškai atlikti savo funkcijas.

Maitinimas. Sergančių vaikų maitinimas, galimybė šeimai pačiai gamintis maistą.

Informacinė pagalba. Informacinis centras sergantiems vaikams, jų šeimos nariams teiks visapusišką informaciją apie onkologinę ligą, jos eigą, gydymo galimybes.

Ugdymas. Sergantiems vaikams pagal įvairaus amžiaus grupes bus organizuojamos pamokos ir ugdomoji meno (muzikos, kvapų, šviesos, spalvų, smėlio) terapija. Toks aktyvumo skatinimas teigiamai veiks vaiko sveikimo procesą.

Psichologinė pagalba. Psichologinių poreikių tenkinimas sergančiam vaikui ir šeimos nariams.

Dvasinė pagalba. Sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams dvasinę pagalbą teiks dvasininkai ir vienuolės.

Paliatyvi slauga. Bus rodoma pagarba vaikui, jo šeimos nariams, jų apsisprendimui, poreikiams kiek įmanoma numalšinti tiek fizinį, tiek dvasinį skausmą.

Socialinės paslaugos. Bus sudarytos sąlygos vaikui ir šeimai stiprinti gebėjimus ir galimybes spręsti savo socialines ir buities problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį.

Reabilitacijos ir sporto centras. Bus sudarytos sąlygos atgauti fizines ir emocines jėgas, siekiant saugiai ir pasitikinčiai grįžti į visuomenę.

Poilsio organizavimas. Bus sukurtos žaidimo erdvės vaikams pagal amžiaus grupes: kūdikiams, vaikams, paaugliams. Bibliotekoje bus sudarytos galimybės prasmingam laisvalaikiui – skaitymui.

VOPC atidarymo data planuojama 2018 m.

Projekto vertė – 2,5 mln eurų.

Norintys prisidėti finansiškai ar paslaugomis/ priemonėmis, prašome susisiekti su projekto vadove Julija Besevičienė +370 526 9680